Ako si vyrobiť populárnu hru Cornhole

Náročnosť:

3/5
Print Friendly and PDF
BA_016

Plánujete usporiadať spoločné stretnutie s rodinou, kolegami alebo priateľmi? Program každej spoločenskej akcie si zaslúži oživiť nejakou netradičnou aktivitou. Môžete napríklad usporiadať turnaj v Cornhole – hre populárnej u detí i dospelých po celej Amerike, ktorú si navyše môžete ľahko vyrobiť aj doma!

Čo je Cornhole?

Cornhole je voľnočasová vonkajšia hra, ktorá spočíva v hode vreciek s kukuricou na pripravenú dosku. Veľkej popularite sa ale teší hlavne v USA. Stala sa neodmysliteľnou súčasťou všetkých spoločenských akcií. V Cornhole sa dokonca konajú oficiálne turnaje a najlepší hráči sa spolu môžu stretnúť na majstrovstvách sveta.

Zaručujeme vám, že s Cornhole zažijete množstvo zábavy. Ideálne je hrať ju v priebehu teplých dní vonku na záhrade. Súťaženie v hode farebných vreciek vám ale neprekazí ani zlé počasie – ľahko ich prenesiete dovnútra haly alebo telocvične. Hra oživí aj inak nudnú rodinnú párty, grilovanie, pracovné posedenie či detskú narodeninovú oslavu. Ocenia ju tiež všetci organizátori letných táborov alebo športových sústredení.

Pre deti i dospelých

Pravidlá hry Cornhole sú veľmi jednoduché. Zapojiť sa môžu buď dvaja samostatní hráči, ale tiež celé tímy. Každý má k dispozícii 4 látkové vrecká vo farbe svojho tímu, ktoré sú naplnené kukuricou. Cieľom hry je hádzať tieto vrecká do otvoru vyrezaného v drevenej doske. Dospelí hráči sa pritom do dosky triafajú spravidla zo vzdialenosti 8 metrov. Začiatočníkov, deti a seniorov nechajte hádzať z 5 metrov. Za vrecká vhodené do otvoru získavate 3 body. Pokiaľ vaše vrecko zostalo ležať na hracej doske, získavate 1 bod. Ak dopadne mimo hraciu dosku, nezískate žiadny bod. Víťazom sa stáva ten hráč alebo tím, ktorý prvý nazbiera 21 bodov.

Hráči sa obvykle triafajú každý do vlastnej dosky. V prípade, že máte ale len jednu dosku, môžete sa v hádzaní striedať. Hra sa vďaka tomu viac zdynamizuje. Svojho spoluhráča totiž môžete prefíkaným hodom blokovať, snažiť sa zhodiť jeho vrecko z dosky alebo naopak využiť jeho hru na posunutie vlastného vrecka do otvoru.

Ako na to?

Hotový set pre Cornhole je možné jednoducho kúpiť. Keď si ho ale vyrobíte, môžete drevenú dosku pomaľovať podľa ľubovôle a hru tak obohatiť o vlastný originálny dizajn. Na výrobu Cornhole budete potrebovať dosku z drevotriesky, ktorú je možné kúpiť na internete alebo v hobby markete. Jej predpísané rozmery sú 120 × 60 cm. Ak doska nemá rovný povrch, zbrúste ju pomocou brúsky. Na menšie nerovnosti postačí brúsny papier.

Do dosky vyrežte otvor s priemerom 17 cm a to cca 20 cm od okraja. Následne na ňu pripevnite drevený rám, ku ktorému priskrutkujete z kratšej strany nohy, aby doska stála v šikmej polohe otvorom hore. Celý povrch dosky najskôr natrite bielou krycou farbou Balakryl UNI v dvoch vrstvách, s odstupom aspoň 4 hodín. Akonáhle obe vrstvy zaschnú, môžete popustiť uzdu svojej fantázii a dosku farebne pomaľovať. Potom nechajte náter dôkladne zaschnúť.

Teraz už ostáva len ušiť látkové vrecká o rozmeroch 15 × 15 cm v dvoch farebných prevedeniach. Než vrecká zašijete, naplňte ich sušenými kukuričnými zrnami. Ako alternatívna náplň poslúži ale aj piesok. A hra môže začať!

Odborník radí

Krycie farby Balakryl UNI môžete vyberať až z 20 tisíc odtieňov, ktoré vytvárajú hladký, vysoko odolný povrch. Farby majú navyše atest na detské hračky a pre styk s potravinami.

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl UNI mat báza

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Ďalšie projekty

Aj napriek tomu, že predsieň alebo chodba nepatria medzi najdôležitejšie miestnosti v dome či byte, denne tadeto prechádza veľké množstvo ľudí a okrem členov rodiny je na očiach aj všetkým návštevám. Veľký pohyb na chodbe a v predsieni sa potom nepochybne prejaví i na ich stenách. Šmuhám od topánok alebo mastným odtlačkom sa skrátka nevyhnete. S nátermi Ceramic ale ľahko vyčarujete znova čisté steny ako po vymaľovaní.
Trávite radi čas vonku na záhrade? Či už na terase zvyknete robiť večerné grilovačky, spoločné rodinné oslavy alebo si užívate samotu s knihou, mali by ste si jej prostredie poriadne zútulniť. Okrem príjemného posedenia oživí každú terasu či balkón vlastná kvetinová dekorácia. Drevený rebrík na kvety možno navyše farebne zladiť s ďalším záhradným nábytkom. A natrieť môžete rovno aj kvetináče – všetko s jedinou univerzálnou farbou Balakryl.
Chystáte sa skrášliť okolie svojho domu? Tak rozhodne nezabudnite na oplotenie! Väčšinou je práve plot okolo domu tým prvým, čo všetky prichádzajúce návštevy vidia. Nedovoľte preto, aby vám robil zbytočnú hanbu. Svoj starý plot pritom nemusíte hneď nahrádzať novým, stačí ho zrenovovať. Nový ochranný náter si zaslúžia nielen plotové latky, ale aj kovová vstupná bránka.