Ako si zvelebiť záhradu

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
5_Balakryl-postup-39

Taktiež trávite radi takmer celý rok na záhrade? Pokiaľ potrebujú vaše záhradné doplnky alebo nábytok na terase nový náter, nezabudnite si predtým ich povrchy riadne pripraviť. A to platí pre všetky materiály – nech už ste sa rozhodli natrieť drevené posedenie, kovovú bránku alebo plastové hračky!

Príprava terasy na spoločné stretnutia

Skôr ako prepukne sezóna grilovania a „garden party“, skontrolujte, či váš drevený záhradný nábytok nepotrebuje trochu skrášliť. Nezáleží, či sa rozhodnete ochrániť drevo pred nepriaznivými vplyvmi počasia, zdôrazniť jeho kresbu alebo mu dopriať novú farbu. Vo všetkých prípadoch musíte drevo na blížiacu sa premenu náležite pripraviť.

Ako na to…?

Odborník radí

Staré a nesúdržné nátery pred renováciou vždy odstráňte. Na väčšie rovné plochy s hrubou vrstvou krycej farby vezmite elektrickú brúsku, menšie a kratšie plochy radšej očistite pomocou brúsnej hubky, drôtenej kefy alebo škrabky. Na ťažko dostupné miesta môžete použiť taktiež oceľovú vlnu.

Ešte nepatrí do starého železa

Stará láska nehrdzavie – zato vstupná bránka alebo kovové zábradlie vám bez dostatočnej ochrany zhrdzavie veľmi skoro. Našťastie ešte existujú spôsoby, ako sa hrdzi zbaviť a predchádzať jej, aby ste svoje obľúbené kovové záhradné doplnky nemuseli poslať do starého železa.

Ako na to…?

Aj plast sa dá natrieť

Na terase je prestrené, vstupnou bráničkou už si pred návštevou hanbu taktiež neurobíme. Ale nezabudnite na plastové doplnky. Aj tie si zaslúžia starostlivosť. Plastové stoličky, kvetináče či hračky na detskom pieskovisku sú neustále vystavované slnečným lúčom a čoskoro vyblednú. Môžete ich vymeniť za nové, ale nezaťažujte zbytočne prírodu. Dejte im radšej nový náter.

Ako na to…?

Odborník radí

Aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, najskôr si zistite, aký druh plastu budete natierať (PVC, PP, PE, PS a pod). Pokiaľ sa jedná o plasty neurčitého zloženia, radšej priľnavosť náteru predtým vyskúšajte. Krycia farba sa nehodí pre natieranie polyetylénu, polypropylénu a teflónu.

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl UNI mat báze

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Plasty

Špeciálny základový i krycí náter na plasty v interiéri i exteriéri.

Balakryl Antikor

Základná antikorózna farba na plech, hliník, oceľ aj ďalšie kovové povrchy.

Balakryl Napúšťadlo

Bezfarebné fungicídne a insekticídne napúšťadlo pod lazúry či farby.

Ďalšie projekty

Máte chuť dať drevenému nábytku alebo doplnkom vo svojom dome či byte nový vzhľad? Pomocou náterov Balakryl prebudíte k životu aj staré kúsky, ktoré by inak skončili na zbernom dvore. Voskový olej dodá potrebnú ochranu detskej postieľke aj stolíku pod umývadlo. Namáhanej drevenej podlahe zasa doprajte kvalitný bezfarebný lak.
Radi by ste svojmu interiéru dopriali premenu v podobe nového farebného odtieňa, ktorý je ale úplne odlišný od pôvodného náteru? Aby pri premaľovaní tmavých stien na svetlú farbu či naopak náter dobre prekryl pôvodný odtieň a zároveň sa nezačal šúpať, je potrebné dodržať niekoľko dobrých rád. Potom bude farebná premena vyzerať ako od profesionálneho maliara izieb.