Ako si zvelebiť záhradu

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
5_Balakryl-postup-39

Taktiež trávite radi takmer celý rok na záhrade? Pokiaľ potrebujú vaše záhradné doplnky alebo nábytok na terase nový náter, nezabudnite si predtým ich povrchy riadne pripraviť. A to platí pre všetky materiály – nech už ste sa rozhodli natrieť drevené posedenie, kovovú bránku alebo plastové hračky!

Príprava terasy na spoločné stretnutia

Skôr ako prepukne sezóna grilovania a „garden party“, skontrolujte, či váš drevený záhradný nábytok nepotrebuje trochu skrášliť. Nezáleží, či sa rozhodnete ochrániť drevo pred nepriaznivými vplyvmi počasia, zdôrazniť jeho kresbu alebo mu dopriať novú farbu. Vo všetkých prípadoch musíte drevo na blížiacu sa premenu náležite pripraviť.

Ako na to…?

Odborník radí

Staré a nesúdržné nátery pred renováciou vždy odstráňte. Na väčšie rovné plochy s hrubou vrstvou krycej farby vezmite elektrickú brúsku, menšie a kratšie plochy radšej očistite pomocou brúsnej hubky, drôtenej kefy alebo škrabky. Na ťažko dostupné miesta môžete použiť taktiež oceľovú vlnu.

Ešte nepatrí do starého železa

Stará láska nehrdzavie – zato vstupná bránka alebo kovové zábradlie vám bez dostatočnej ochrany zhrdzavie veľmi skoro. Našťastie ešte existujú spôsoby, ako sa hrdzi zbaviť a predchádzať jej, aby ste svoje obľúbené kovové záhradné doplnky nemuseli poslať do starého železa.

Ako na to…?

Aj plast sa dá natrieť

Na terase je prestrené, vstupnou bráničkou už si pred návštevou hanbu taktiež neurobíme. Ale nezabudnite na plastové doplnky. Aj tie si zaslúžia starostlivosť. Plastové stoličky, kvetináče či hračky na detskom pieskovisku sú neustále vystavované slnečným lúčom a čoskoro vyblednú. Môžete ich vymeniť za nové, ale nezaťažujte zbytočne prírodu. Dejte im radšej nový náter.

Ako na to…?

Odborník radí

Aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, najskôr si zistite, aký druh plastu budete natierať (PVC, PP, PE, PS a pod). Pokiaľ sa jedná o plasty neurčitého zloženia, radšej priľnavosť náteru predtým vyskúšajte. Krycia farba sa nehodí pre natieranie polyetylénu, polypropylénu a teflónu.

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl UNI mat báze

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Plasty

Špeciálny základový i krycí náter na plasty v interiéri i exteriéri.

Balakryl Antikor

Základná antikorózna farba na plech, hliník, oceľ aj ďalšie kovové povrchy.

Balakryl Napúšťadlo

Bezfarebné fungicídne a insekticídne napúšťadlo pod lazúry či farby.

Ďalšie projekty

Aj napriek tomu, že predsieň alebo chodba nepatria medzi najdôležitejšie miestnosti v dome či byte, denne tadeto prechádza veľké množstvo ľudí a okrem členov rodiny je na očiach aj všetkým návštevám. Veľký pohyb na chodbe a v predsieni sa potom nepochybne prejaví i na ich stenách. Šmuhám od topánok alebo mastným odtlačkom sa skrátka nevyhnete. S nátermi Ceramic ale ľahko vyčarujete znova čisté steny ako po vymaľovaní.
Trávite radi čas vonku na záhrade? Či už na terase zvyknete robiť večerné grilovačky, spoločné rodinné oslavy alebo si užívate samotu s knihou, mali by ste si jej prostredie poriadne zútulniť. Okrem príjemného posedenia oživí každú terasu či balkón vlastná kvetinová dekorácia. Drevený rebrík na kvety možno navyše farebne zladiť s ďalším záhradným nábytkom. A natrieť môžete rovno aj kvetináče – všetko s jedinou univerzálnou farbou Balakryl.
Chystáte sa skrášliť okolie svojho domu? Tak rozhodne nezabudnite na oplotenie! Väčšinou je práve plot okolo domu tým prvým, čo všetky prichádzajúce návštevy vidia. Nedovoľte preto, aby vám robil zbytočnú hanbu. Svoj starý plot pritom nemusíte hneď nahrádzať novým, stačí ho zrenovovať. Nový ochranný náter si zaslúžia nielen plotové latky, ale aj kovová vstupná bránka.