Ako na škvrny v predsieni

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
Chodba-9_edit

Aj napriek tomu, že predsieň alebo chodba nepatria medzi najdôležitejšie miestnosti v dome či byte, denne tadeto prechádza veľké množstvo ľudí a okrem členov rodiny je na očiach aj všetkým návštevám. Veľký pohyb na chodbe a v predsieni sa potom nepochybne prejaví i na ich stenách. Šmuhám od topánok alebo mastným odtlačkom sa skrátka nevyhnete. S nátermi Ceramic ale ľahko vyčarujete znova čisté steny ako po vymaľovaní.

Drobným nehodám nezabránite

Prekvapilo vás, ako krátko vydržia steny v predsieni alebo na chodbe čisté? Stačí, aby sa tam deti, ktoré pribehli zmoknuté zvonku, zobuli a na stene sa hneď objavia šmuhy od topánok. Alebo svoje ratolesti necháte chvíľku bez dozoru a ony medzitým v zápale hry steny pomaľujú fixkami. Na vine ale nie sú len deti – aj dospelí môžu neopatrne sťahovať nábytok alebo sa o stenu oprieť mastnými rukami. O ďalšie škvrny sa potom často postará hmyz. A neobvyklé nie sú ani nehody, kedy sa vám v miestnosti nedopatrením vyleje káva, červené víno alebo napríklad horčica.

Po očistení ako nový

Keď ale na steny v predsieni použijete náter Primalex Ceramic, môžete všetky tieto bežné škvrny zotrieť pomocou saponátu a hubky. Naozaj je to také jednoduché! Táto špeciálna interiérová farba totiž predstavuje nielen umývateľný, ale aj čistiteľný náter. Svojou odolnosťou a čistiteľnosťou sa blíži ku keramickým povrchom, preto môžete na očistenie stien použiť bez obáv aj hrubšiu stranu hubky. Zároveň je ale vysoko paropriepustná, takže dovolí stenám „dýchať“.

Odolá tým najväčším nepriateľom stien

Zaujíma vás, proti akým škvrnám náter obstojí? V priebehu testovania bolo na steny opakovane nanášaných 14 najčastejších zdrojov znečistenia v slovenských domácnostiach, ako sú kečup, horčica, krieda, vodou riediteľné fixky, rúž, červené víno, olej alebo cvikla. A náter odolal všetkým týmto nepriateľom stien! Je preto ideálny do miestností, ktoré sú vystavované naozaj vysokej záťaži, ako sú chodby, schodiská a predsiene, ale tiež jedálne, kuchyne alebo kúpeľne.

Odtiene inšpirované prírodou

Farby Primalex Ceramic môžete vyberať z palety 23 vysoko matných odtieňov, ktoré boli inšpirované tými najkrajšími nerastmi a prírodnými úkazmi. Práve pri jemných pastelových odtieňoch, ktoré sú bežne viac náchylné na znečistenie, si tak teraz môžete užívať dokonale čistý vzhľad. Inšpirujte sa napríklad krémovým svetloružovým odtieňom pomenovaným po spišskom travertíne, neutrálnym teplým odtieňom piesku pod označením Púštne skaly alebo dokonale bielym odtieňom Český krištáľ, ktorý prejasní každý interiér.

Ako na to…?

Odborník radí

Štruktúra povrchu a odtieň náteru Primalex Ceramic sa ani po opakovanom vyčistení stien bežným saponátom výrazne nezmení. Farba si zachová svoju hlbokú matnosť a čistotu. Farba svoje vlastnosti ale nezíska okamžite. Najneskôr za 24 hodín od aplikácie sú čerstvo natrené plochy odolné oproti bežnému poškodeniu. Proti všetkým hlavným škodcom je odolnosť dosiahnutá až po 3–4 týždňoch.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Ceramic

Čistiteľná interiérová farba, bežné škvrny možno jednoducho odstrániť hubkou.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.
Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba!