Betónová stierka jednoducho a bez vysokých nákladov

Náročnosť:

4/5
Print Friendly and PDF
dsc_7897_dne-1920p

Ako zmeniť celú miestnosť „obyčajným“ náterom? Skúste imitáciu Betónu v podobe betónovej stierky, ktorá dodá obývacej izbe alebo chodbe nádych industriálneho minimalizmu. Je to jednoduché, finančne nenáročné a hlavne to skvelo vyzerá. Postačí vám Primalex BETÓN EFEKT a hladidlo s guľatými rohmi. Potom už stačí len popustiť uzdu svojej fantázii a vytvoriť si design presne podľa svojich predstáv. Alebo sa môžete inšpirovať našimi tipmi a postupmi a vytvoriť si napríklad efekt ťahaného pohľadového betónu.

Inšpirácie súčasnými trendami

Imitácie betónu patria aktuálne medzi najžiadanejšie moderné povrchové úpravy vyhľadávané nielen architektmi a interiérovými dizajnérmi. Na mnoho z nás môže interiér, ktorý je inšpirovaný starými továrenskými halami, pôsobiť nedokončene. V tom ale spočíva hlavná myšlienka a kúzlo betónovej stierky.

Kam sa hodí?

Doba, keď sa stierka objavovala iba v technických miestnostiach a skladoch, je dávno ta-tam. Miesto toho, aby sme s jej pomocou schovávali nedokonalosti a krivé konštrukcie, ju aplikujeme na stenách v tých najobľúbenejších a najreprezentatívnejších miestnostiach v dome, ako sú obývacie izby a predsiene.

Aký bude výsledok?

A teraz už sa len rozhodnúť, ako má výsledná stena vyzerať! Inšpirovať sa môžete naším postupom pre vytvorenie efektu ťahaného pohľadového betónu.

Ako na to…?

Odborník radí

V prípade aplikácie len jednej vrstvy odporúčam najprv Primalex akrylátový omietkový základ, aby nedošlo k predreniu materiálu na pôvodný náter. V predajniach Dom Farieb alebo na ich e-shope si môžete nechať si namiešať náter do jedného z 5 000 odtieňov. Nie je potrebné sa limitovať iba na sivú, aj keď je to farba najobľúbenejšia. Pre predstavu, obsah jedného balení vystačí na 12–17 m2 (podľa zvoleného efektu).Odhadnúť množstvo vám pomôže i kalkulačka na stránkach Primalex.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Betón efekt

Vytvára v interiéri verný efekt surového betónu.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.
Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba!