Dekorácie pre slávnostnú vianočnú atmosféru

Náročnosť:

1/5
Print Friendly and PDF
mix-zatisi-2-1980x1320

Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba! So sprejmi Primalex jednoducho dodáte zlatý efekt akémukoľvek predmetu – napríklad šiškám nazbieraných v lese alebo mušliam, ktoré ste si priviezli z dovolenky pri mori.

Vianočné svietniky

Mihotavý plameň sviečok k Vianociam neodmysliteľne patrí. Vyrobte si jednoduchý svietnik zo zaváraninových pohárov, ktorý sa bude vynímať tak za oknom, ako aj na poličke v obývacej izbe.

Ako na to…?

Lesné zátišie

Pokiaľ máte radi les a jeho typickú vôňu, z drevených polienok, doštičiek a šišiek si môžete vytvoriť hravý zimný kútik, ktorý si môžete umiestniť na okennú parapetu.

Ako na to…?

Slimáky nielen na tanieri

metalickými farbami v spreji Primalex vám vianočná výzdoba domu či bytu nezaberie veľa času. Stačí si pripraviť niekoľko drobných prírodnín a jednoducho ich nasprejovať. Majú široké využitie. Môžete si nimi napríklad nastriekať imelo alebo smrekovcové vetvy a doplniť tak nimi vianočnú vázu. Nasprejované predmety je potom možné využiť pri tvorbe adventného venca, vianočného svietnika alebo dekoračnej misy. Môžete ich umiestniť aj voľne na okno alebo na štedrovečerný stôl a podtrhnúť tak slávnostnú atmosféru.

Ako na to…?

Odborník radí

Metalické farby v spreji Primalex sa nielenže jednoducho aplikujú, ale takisto rýchlo schnú. Nemali by však prichádzať do styku s potravinami. Okrem sprejov so zlatým efektom sú na výber aj spreje v striebornej, mosadznej či medenej farbe.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Fortec

Biela umývateľná farba vhodná pre štandardné aj špeciálne technické povrchy.

Primalex sprej Metal efekt zlatý

Farba v spreji s kovovým efektom. Vytvára vysoko lesklý povrch vzbudzujúci dojem skutočného pokovovania.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.
Ste priaznivcami decentných vianočných dekorácií s prírodnými motívmi? Potom by ste si určite mali vyrobiť vianočné stromčeky zo šišiek alebo omaľovať kvetináč na vianočnú hviezdu! A pokiaľ rozmýšľate aspoň trochu ekologicky, zabaľte tohtoročné darčeky do látky s vlastnou originálnou potlačou. Návštevy zas môžete prekvapiť vianočným prianím na drevenej guľatine.