Kúsok Škandinávie doma i na záhrade

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
6-BALAKRYL-zahradni domek-05

Obyvatelia severu nie sú známi len svojimi hlbokými lesmi a rybolovom, ale taktiež pre svoj štýl bývania. Jednoduchý a čistý škandinávsky štýl je trendom na celom svete. Kto dnes doma nemá sivý nábytok alebo vintage komodu, akoby ani nebol. Práve preto je teraz pravá chvíľa priniesť si kus severu aj do svojho domova. A pretože Škandinávci neradi plytvajú, ani vy nemusíte kupovať nové veci, stačí natierať!

Ako sa bavia na severe

Severania presadzujú minimalizmus a jednoduchosť. Nedajú dopustiť taktiež na svoje pohodlie a čistotu. Do svojich domovov radi prinášajú kus prírody v podobe dekorácii z kameňa, skla, vlny, kože alebo dreva a nový život doprajú aj retro kúskom. Dlhé noci a dni bez slnka si spríjemňujú svetlými farbami – bielou, béžovou alebo svetlo sivou. Dokonca je vedecky dokázané, že sivá farba na nás pôsobí nekonfliktným a upokojujúcim dojmom.

11 odtieňov sivej

Radi by ste doma mali moderný sivý stôl, kuchynské stoličky alebo skriňu, ale nechce sa vám nakupovať nový nábytok? Vďaka 11 sivým odtieňom lazúr na drevo značky Balakryl nemusíte, a dokonca ušetríte! Sivá farba sa ľahko kombinuje s pastelovými či výraznými farebnými doplnkami – napríklad so žltými vankúšmi alebo červenými kvetináčmi. Lazúry môžete využiť nielen vnútri domova, ale aj pri premenne svojej záhrady.

Inšpirácie pre rodičov

Našli ste doma starú, ale napriek tomu krásnu komodu alebo truhlicu po babičke? Urobte si z nej krásny kúsok do spálne alebo detskej izby.

Ako na to…?

Odborník radí

Lazúry sú určené pre nátery všetkých druhov tvrdého či mäkkého dreva v interiéri aj exteriéri. Nehodí sa len na drevo z červeného smreka, ktoré obsahuje živicu a samo časom zosivie. Aby ste zachovali kresbu dreva, siahnite po tenkovrstvej lazúre Dixol. Pokiaľ naopak chcete vytvoriť jemný vode odpudivý film a drevo chrániť i pred UV žiarením na niekoľko rokov, zvoľte hrubovrstvý Telux.

Pre domácich majstrov aj záhradkárov

Sivé lazúry nie sú iba trendy, ale sú aj funkčné. Takže s nimi môžete bez problémov oživiť plot, záhradný nábytok alebo domček pre domácich majstrov!

Ako na to…?

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl Dixol

Tenkovrstvá lazúra na drevo do exteriéru aj interiéru.

Balakryl Telux

Hrubovrstvá lazúra na drevené prvky do bytu aj na záhradu.

Balakryl Napúšťadlo

Bezfarebné fungicídne a insekticídne napúšťadlo pod lazúry či farby.

Ďalšie projekty

Už vás nebaví pozerať sa na špinavé a odreté steny vášho domu alebo bytu? Pokiaľ práve siahate po telefóne, aby ste vytočili číslo na maliara izieb, ešte chvíľu počkajte! Vymaľovať si interiér svojpomocne totiž nie je žiadna veda. Stačí zobrať odvahu, nakúpiť farbu a potrebné pomôcky a na maľovanie sa dôkladne pripraviť. Ak sa budete držať našich praktických rád, môžete sa tešiť na výsledok ako od profesionála.
Tiež sa už tešíte na dlhé teplé večery? Presne také večery sú totiž ako stvorené na spoločné grilovanie s rodinou alebo priateľmi. Skôr ako naložíte mäso a pripravíte vonkajšie sedenie, skontrolujte, v akom stave je váš gril alebo krb. Možno budete prekvapení, koľko hrdze sa na ňom od minuloročnej sezóny objavilo. Nemusíte sa ale hneď obzerať po novom. Stačí mu dať nový ochranný náter.