Kúsok Škandinávie doma i na záhrade

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
6-BALAKRYL-zahradni domek-05

Obyvatelia severu nie sú známi len svojimi hlbokými lesmi a rybolovom, ale taktiež pre svoj štýl bývania. Jednoduchý a čistý škandinávsky štýl je trendom na celom svete. Kto dnes doma nemá sivý nábytok alebo vintage komodu, akoby ani nebol. Práve preto je teraz pravá chvíľa priniesť si kus severu aj do svojho domova. A pretože Škandinávci neradi plytvajú, ani vy nemusíte kupovať nové veci, stačí natierať!

Ako sa bavia na severe

Severania presadzujú minimalizmus a jednoduchosť. Nedajú dopustiť taktiež na svoje pohodlie a čistotu. Do svojich domovov radi prinášajú kus prírody v podobe dekorácii z kameňa, skla, vlny, kože alebo dreva a nový život doprajú aj retro kúskom. Dlhé noci a dni bez slnka si spríjemňujú svetlými farbami – bielou, béžovou alebo svetlo sivou. Dokonca je vedecky dokázané, že sivá farba na nás pôsobí nekonfliktným a upokojujúcim dojmom.

11 odtieňov sivej

Radi by ste doma mali moderný sivý stôl, kuchynské stoličky alebo skriňu, ale nechce sa vám nakupovať nový nábytok? Vďaka 11 sivým odtieňom lazúr na drevo značky Balakryl nemusíte, a dokonca ušetríte! Sivá farba sa ľahko kombinuje s pastelovými či výraznými farebnými doplnkami – napríklad so žltými vankúšmi alebo červenými kvetináčmi. Lazúry môžete využiť nielen vnútri domova, ale aj pri premenne svojej záhrady.

Inšpirácie pre rodičov

Našli ste doma starú, ale napriek tomu krásnu komodu alebo truhlicu po babičke? Urobte si z nej krásny kúsok do spálne alebo detskej izby.

Ako na to…?

Odborník radí

Lazúry sú určené pre nátery všetkých druhov tvrdého či mäkkého dreva v interiéri aj exteriéri. Nehodí sa len na drevo z červeného smreka, ktoré obsahuje živicu a samo časom zosivie. Aby ste zachovali kresbu dreva, siahnite po tenkovrstvej lazúre Dixol. Pokiaľ naopak chcete vytvoriť jemný vode odpudivý film a drevo chrániť i pred UV žiarením na niekoľko rokov, zvoľte hrubovrstvý Telux.

Pre domácich majstrov aj záhradkárov

Sivé lazúry nie sú iba trendy, ale sú aj funkčné. Takže s nimi môžete bez problémov oživiť plot, záhradný nábytok alebo domček pre domácich majstrov!

Ako na to…?

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl Dixol

Tenkovrstvá lazúra na drevo do exteriéru aj interiéru.

Balakryl Telux

Hrubovrstvá lazúra na drevené prvky do bytu aj na záhradu.

Balakryl Napúšťadlo

Bezfarebné fungicídne a insekticídne napúšťadlo pod lazúry či farby.

Ďalšie projekty

Máte chuť dať drevenému nábytku alebo doplnkom vo svojom dome či byte nový vzhľad? Pomocou náterov Balakryl prebudíte k životu aj staré kúsky, ktoré by inak skončili na zbernom dvore. Voskový olej dodá potrebnú ochranu detskej postieľke aj stolíku pod umývadlo. Namáhanej drevenej podlahe zasa doprajte kvalitný bezfarebný lak.
Radi by ste svojmu interiéru dopriali premenu v podobe nového farebného odtieňa, ktorý je ale úplne odlišný od pôvodného náteru? Aby pri premaľovaní tmavých stien na svetlú farbu či naopak náter dobre prekryl pôvodný odtieň a zároveň sa nezačal šúpať, je potrebné dodržať niekoľko dobrých rád. Potom bude farebná premena vyzerať ako od profesionálneho maliara izieb.