Maľovanie krok za krokom

Náročnosť:

3/5
Print Friendly and PDF
primalex-2-30-nahled

Už vás nebaví pozerať sa na špinavé a odreté steny vášho domu alebo bytu? Pokiaľ práve siahate po telefóne, aby ste vytočili číslo na maliara izieb, ešte chvíľu počkajte! Vymaľovať si interiér svojpomocne totiž nie je žiadna veda. Stačí zobrať odvahu, nakúpiť farbu a potrebné pomôcky a na maľovanie sa dôkladne pripraviť. Ak sa budete držať našich praktických rád, môžete sa tešiť na výsledok ako od profesionála.

Venujte čas príprave

Ak aj nie ste zvyknutí písať si nákupné zoznamy, urobte pre tentokrát výnimku. V priebehu maľovania už nebude čas bežať do obchodu po ďalšie štetce alebo farbu. Na zozname pomôcok nesmie chýbať napríklad krycia páska a fólia, pomocou ktorých zakryjete nábytok, podlahu alebo zásuvky.

Váhate, či si na zoznam napísať štetec alebo valček? Rozhodne oba! Štetcom sa vám budú lepšie natierať rohy miestností a priestory okolo vypínačov a zásuviek. S valčekom sa potom môžete vrhnúť na väčšie plochy. K valčeku odporúčame prikúpiť stieraciu mriežku, ktorá slúži na otrenie prebytočnej farby. Vďaka tomu náter nebude po stene stekať a vytvárať nepekné fľaky. A pokiaľ sa chcete vyhnúť akrobacii na rebríku, pripíšte si na zoznam ešte teleskopickú tyč.

Výber správnej farby

Na zozname už máte všetky pomôcky, ale ešte na ňom chýba farba. Voľba odtieňa závisí na vašom vkuse, ale tiež na tom, akú miestnosť budete maľovať. Pomocou svetlých odtieňov môžete miestnosť napríklad rozjasniť a opticky zväčšiť. Tmavé odtiene zasa dodajú na útulnosti. Môžete vyberať z hotových odtieňov farieb Primalex, alebo si svoj vysnený odtieň nechať namiešať v sieti predajní Domy farieb.

Ak plánujete maľovať viac zaťažovanú miestnosť, ako je kuchyňa, chodba alebo detská izba, investujte do umývateľných farieb Primalex Essence, s ktorými vás už nevyvedie z miery, keď sa na stene čoskoro po maľovaní objavia prvé nečistoty. Jednoducho ich totiž odstránite vlhkou handrou. Ešte odolnejšie sú farby Primalex Ceramic, na ktoré môžete bez ostychu vziať aj hubku a saponát.

Než farbu kúpite

Skôr, než vyrazíte na nákup, vypočítajte si, koľko farby spotrebujete. Vôbec nevadí, že v počtoch pokrivkávate. Na webe Primalex si potrebné množstvo jednoducho spočítate pomocou našej kalkulačky. Výdatnosť farby nájdete vždy priamo na obale produktu. Akonáhle máte nakúpené potrebné množstvo farby, môžete sa pustiť do maľovania

Ako na to…?

Odborník radí

Nie ste si istí, či je nutné stenu penetrovať? Skúste jednoduchý test – niekoľkokrát prejdite jedno miesto mokrým valčekom. Pokiaľ sa na naň priliepa pôvodná farba, penetráciou rozhodne nevynechajte. Na steny s viac nátermi zvoľte hĺbkovú penetráciu, na nové povrchy potom penetráciu univerzálnu.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Ceramic

Čistiteľná interiérová farba, bežné škvrny možno jednoducho odstrániť hubkou.

Primalex Essence báza

Umývateľná, matná a vysoko krycia interiérová farba s jednoduchou aplikáciou.

Primalex Hĺbková penetrácia

Vodou riediteľný prostriedok určený pre zníženie savosti a spevnenie predchádzajúcich podkladov.

Ďalšie projekty

Máte chuť dať drevenému nábytku alebo doplnkom vo svojom dome či byte nový vzhľad? Pomocou náterov Balakryl prebudíte k životu aj staré kúsky, ktoré by inak skončili na zbernom dvore. Voskový olej dodá potrebnú ochranu detskej postieľke aj stolíku pod umývadlo. Namáhanej drevenej podlahe zasa doprajte kvalitný bezfarebný lak.
Radi by ste svojmu interiéru dopriali premenu v podobe nového farebného odtieňa, ktorý je ale úplne odlišný od pôvodného náteru? Aby pri premaľovaní tmavých stien na svetlú farbu či naopak náter dobre prekryl pôvodný odtieň a zároveň sa nezačal šúpať, je potrebné dodržať niekoľko dobrých rád. Potom bude farebná premena vyzerať ako od profesionálneho maliara izieb.