Urobte z radiátora ozdobu miestnosti

Náročnosť:

3/5
Print Friendly and PDF
balakryl-topeni-42-nahled

Zakladáte si na štýlovom vzhľade vášho bytu, ale niečo k jeho dokonalosti stále chýba? Nevzhľadné radiátory len tak nezamaskujete. A prečo aj? Je lepšie z nich naopak urobiť prednosť! S novým náterom sa stanú originálnou ozdobou miestnosti. A navyše budú pripravené na vykurovaciu sezónu.

Čas na renováciu

Domáce radiátory sa po rokoch intenzívnej prevádzky prirodzene opotrebujú. Dobre im nerobia ani teplotné výkyvy, ktorým sú vystavované. Hneď, ako sa na kúrení objaví hrdza, žlté škvrny alebo sa ich nátery začnú miestami odlupovať, mali by ste spozornieť. Nastal totiž čas na ich renováciu.

Len nový náter nestačí

Ideálny čas na renováciu kúrenia je mimo vykurovaciu sezónu. Na sklonku leta už je dobré mať radiátory pripravené. Pokiaľ nevzhľadnému a zničenému kúreniu nebudete venovať pozornosť, bude vám nielen robiť hanbu, ale prestane byť tiež plne funkčné. Renovácia však neznamená len radiátory natrieť. Je potrebné ich najskôr dôkladne očistiť, aby nový náter dobre priľnul a kúrenie vyzeralo znovu ako nové.

Ako na to…?

Odborník radí

Okrem farieb Balakryl UNI môžete na teplovodné radiátory použiť ako kryciu farbu tiež Balakryl Radet, ktorý odolá teplotám až do 105 °C. Náter má skvelú priľnavosť, výborne kryje, nezapácha a nebledne. Kúreniu dodá hladký a lesklý vzhľad.

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl Antikor

Základná antikorózna farba na plech, hliník, oceľ aj ďalšie kovové povrchy.

Balakryl UNI mat báza

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Radet

Vrchná farba na kov, radiátory, bojlery, potrubné rozvody a pod.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.
Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba!