Urobte z radiátora ozdobu miestnosti

Náročnosť:

3/5
Print Friendly and PDF
balakryl-topeni-42-nahled

Zakladáte si na štýlovom vzhľade vášho bytu, ale niečo k jeho dokonalosti stále chýba? Nevzhľadné radiátory len tak nezamaskujete. A prečo aj? Je lepšie z nich naopak urobiť prednosť! S novým náterom sa stanú originálnou ozdobou miestnosti. A navyše budú pripravené na vykurovaciu sezónu.

Čas na renováciu

Domáce radiátory sa po rokoch intenzívnej prevádzky prirodzene opotrebujú. Dobre im nerobia ani teplotné výkyvy, ktorým sú vystavované. Hneď, ako sa na kúrení objaví hrdza, žlté škvrny alebo sa ich nátery začnú miestami odlupovať, mali by ste spozornieť. Nastal totiž čas na ich renováciu.

Len nový náter nestačí

Ideálny čas na renováciu kúrenia je mimo vykurovaciu sezónu. Na sklonku leta už je dobré mať radiátory pripravené. Pokiaľ nevzhľadnému a zničenému kúreniu nebudete venovať pozornosť, bude vám nielen robiť hanbu, ale prestane byť tiež plne funkčné. Renovácia však neznamená len radiátory natrieť. Je potrebné ich najskôr dôkladne očistiť, aby nový náter dobre priľnul a kúrenie vyzeralo znovu ako nové.

Ako na to…?

Odborník radí

Okrem farieb Balakryl UNI môžete na teplovodné radiátory použiť ako kryciu farbu tiež Balakryl Radet, ktorý odolá teplotám až do 105 °C. Náter má skvelú priľnavosť, výborne kryje, nezapácha a nebledne. Kúreniu dodá hladký a lesklý vzhľad.

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl Antikor

Základná antikorózna farba na plech, hliník, oceľ aj ďalšie kovové povrchy.

Balakryl UNI mat báza

Univerzálna krycia farba na drevo, kov i plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Radet

Vrchná farba na kov, radiátory, bojlery, potrubné rozvody a pod.

Ďalšie projekty

Už vás nebaví pozerať sa na špinavé a odreté steny vášho domu alebo bytu? Pokiaľ práve siahate po telefóne, aby ste vytočili číslo na maliara izieb, ešte chvíľu počkajte! Vymaľovať si interiér svojpomocne totiž nie je žiadna veda. Stačí zobrať odvahu, nakúpiť farbu a potrebné pomôcky a na maľovanie sa dôkladne pripraviť. Ak sa budete držať našich praktických rád, môžete sa tešiť na výsledok ako od profesionála.
Tiež sa už tešíte na dlhé teplé večery? Presne také večery sú totiž ako stvorené na spoločné grilovanie s rodinou alebo priateľmi. Skôr ako naložíte mäso a pripravíte vonkajšie sedenie, skontrolujte, v akom stave je váš gril alebo krb. Možno budete prekvapení, koľko hrdze sa na ňom od minuloročnej sezóny objavilo. Nemusíte sa ale hneď obzerať po novom. Stačí mu dať nový ochranný náter.