Vianočné drobnosti, ktorými urobíte radosť

Náročnosť:

1/5
Print Friendly and PDF
napady pro anicku - vanocni kvetinace (5)

Ste priaznivcami decentných vianočných dekorácií s prírodnými motívmi? Potom by ste si určite mali vyrobiť vianočné stromčeky zo šišiek alebo omaľovať kvetináč na vianočnú hviezdu! A pokiaľ rozmýšľate aspoň trochu ekologicky, zabaľte tohtoročné darčeky do látky s vlastnou originálnou potlačou. Návštevy zas môžete prekvapiť vianočným prianím na drevenej guľatine.

Baliaca látka na darčeky

Chcete vianočné darčeky zabaliť štýlovo a zároveň sa pritom chovať udržateľne? Vyrobte si baliacu látku, do ktorej môžete darčeky baliť opakovane! A navyše tak získate využitie pre zbytky starých látok, akými sú napríklad prestieradlá, jednofarebné obliečky alebo utierky. Vôbec nevadí, pokiaľ sú na týchto textíliách menšie škvrny – jednoducho ich zakryjete vlastnoručne vytvoreným vzorom.

Ako na to…?

Vianočné kvetináče

Vianočná hviezda či iná kvetina sa bude obzvlášť vynímať v kvetináči so zimnými motívmi. Prípadne môžete kvetináč naplniť sladkosťami a originálny darček pod stromček je na svete!

Ako na to…?

Odborník radí

Farbami Balakryl UNI môžete natrieť tak keramické, ako aj plastové kvetináče. Tieto vodou riediteľné farby navyše rýchlo schnú, nezapáchajú a sú zdravotne nezávadné.

Odkaz na guľatine

Vianoce sú hlavne o stretnutiach. Počas sviatkov doma privítame nespočetné množstvo návštev, či už z radov priateľov alebo rodinných príslušníkov. Potešte ich všetkých hneď u vchodu milým vianočným prianím na drevenej guľatine.

Ako na to…?

Odborník radí

Balakryl Tabuľová farba je určená pre povrchové a renovačné nátery dreva a kovu. Rýchlo schne, nezapácha a má osvedčenie pre styk s potravinami. Vďaka tomu, že je umývateľná, je možné odkazy na guľatine meniť. Dekoráciu tak môžete nechať zavesenú na stene aj po Vianociach.

Stromčeky zo šišiek

Vypravte sa s deťmi do lesa, zapojte ich do zberu šišiek a bukvíc a spoločne si vyrobte vianočné stromčeky, ktoré môžete zapichnúť do kvetináča alebo snehu z polystyrénových guličiek.

Ako na to…?

Viete, ako správne natierať?

S našimi užitočnými tipmi vás už žiadna prekážka nezaskočí. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Balakryl UNI mat báza

Univerzálna krycia farba na drevo, kov a plast. Až 20 000 odtieňov.

Balakryl Tabuľová farba

Farba na drevo a kov. Vytvorí matný povrch, na ktorý je možné písať alebo kresliť pomocou kriedy.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.
Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba!