Vytvorte si doma pracovný kútik

Náročnosť:

2/5
Print Friendly and PDF
primalex - home office - essence (16)

Či už bývate v dome alebo v malom byte, nezaobídete sa bez pracovného kútika. Využijete ho nielen k vybavovaniu rôznych dokumentov nevyhnutných pre chod domácnosti, ale takisto aj k odpočinku s knihou alebo pri písaní domácich úloh s deťmi. Spoločne s moderátorkou Terezou Tobiášovou vám poradíme, ako si takéto pracovné miesto čo najviac zútulniť. Okrem praktických doplnkov a dekorácií vyskúšajte taktiež hravú farebnú výmaľbu.

Správne využitý kus miesta

Pokiaľ si nemôžete dovoliť samostatnú pracovňu, pracovný kútik možno pomerne jednoducho vtesnať napríklad v hale pod schodisko alebo do rohu spálne či obývacej izby. Verte, že aj malý pracovný kútik vám bude veľmi nápomocný. Konečne budete mať poriadok v písomnostiach, účtoch alebo záručných listoch. A zatiaľ čo u jedálneho stolu každú chvíľu hrozí, že sa vám dokumenty umastia alebo oblejú, v pracovnom kútiku si ich môžete okamžite roztriediť a založiť do šuplíkov, poličiek alebo zakladačov. Pracovný stôl sa navyše môže stať miestom, kde si budete môcť nerušene čítať svoju obľúbenú knihu, vybavovať korešpondenciu alebo si pri pozeraní fotoalbumu melancholicky zaspomínať na príjemné rodinné okamihy.

Výmaľba robí veľa

Do pracovného kútika nie je potrebné investovať mnoho peňazí ani času. Ako písací stôl poslúži napríklad starý drevený stôl z bazáru, ktorému stačí dať nový ochranný náter. A pokiaľ máte doma potrebné náradie, policový diel si z drevených dosiek dokážete vyrobiť aj sami. Stenu za stolom následne môžete oživiť nápaditým obrazom či plagátom. Alebo na ňu skúste namaľovať farebné geometrické tvary. Tereza Tobiášová sa napríklad inšpirovala orientom. Pomocou farieb Primalex Essence vytvorila uprostred steny svojho pracovného kútika žltohnedý pruh, ktorý následne čiastočne prekryla polkruhom v tmavočervenej farbe. Aj vy si chcete do pracovného kútika namaľovať orientálny vzor?

Ako na to…?

Malý, ale útulný

Pracovný stôl by ste potom nemali zabudnúť doplniť o zakladače, stolnú lampu ani písacie potreby. Pohodovú atmosféru napríklad navodí vonná sviečka. V pracovnom kútiku by nemali chýbať ani izbové rastliny alebo váza s čerstvými sezónnymi kvetinami. Na poličke zas môžete okrem zakladačov a kníh umiestniť rámčeky s rodinnými fotografiami alebo napríklad suveníry z dovolenky.

Odborník radí

Interiérové nátery Essence sú plne umývateľné a ľahko sa aplikujú. Vynikajú svojou vysokou krycou schopnosťou a zvýšenou mechanickou odolnosťou aj proti občasnému kontaktu s parou a vodou. Stenám tak dodajú dlhodobo dokonalý matný vzhľad.

Viete, ako správne maľovať?

Nech už ste maliar amatér či profesionál, s Primalexom nie je dôvod k obavám. Než sa pustíte do svojho Projektu na víkend, prečítajte si rady v tomto článku.

Podaril sa váš Projekt na víkend? Zdieľajte to s nami: #projektnavikend

Nakúpte ľahko na eshope

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

K vyzdvihnutiu už po 2 h

Najväčšia sieť mal. potrieb

Poradenstvo pri výbere

Primalex Essence báza

Umývateľná, matná a interiérová farba s vysokou krycou schopnosťou a ľahkou aplikáciou.

Ďalšie projekty

Útulnú domácnosť tvoria detaily. Práve pomocou nich sa môžete odlíšiť a zanechať dojem u svojich návštev. Netradičné doplnky, akými sú atypický vešiak na oblečenie zo starého rebríka alebo ručne maľovaná krabička na vreckovky, vám navyše pomôžu zorganizovať si domácnosť. Váš domov tak bude uprataný a bude pôsobiť elegantne.
Premýšľate nad tým, ako sa počas adventného zhonu konečne naladiť na pohodovú vianočnú atmosféru? Skúste si vyrobiť svietniky zo zaváraninových pohárov a užívajte si upokojujúci pohľad na svetelné efekty, ktoré vytvára sviečka skrz sklo. Prípadne si svoju domácnosť vyzdobte modrobielou zimnou dekoráciou s motívom lesa. K Vianociam taktiež neodmysliteľne patrí zlatá výzdoba!
Ste priaznivcami decentných vianočných dekorácií s prírodnými motívmi? Potom by ste si určite mali vyrobiť vianočné stromčeky zo šišiek alebo omaľovať kvetináč na vianočnú hviezdu! A pokiaľ rozmýšľate aspoň trochu ekologicky, zabaľte tohtoročné darčeky do látky s vlastnou originálnou potlačou. Návštevy zas môžete prekvapiť vianočným prianím na drevenej guľatine.